Picture of עידן תבורי
עידן תבורי

מומחה לשיווק דיגטאלי מונחה טכנולגייה,רוצים להצטרף להצלחה? לחצו כאן

10 השאלות החשובות ביותר על איך בוחרים קישורים לקידום אתרים בגוגל?

בואו להיות מותג ולצמוח למקומות הראשונים בגוגל
נושאים פופולריים

10 השאלות החשובות ביותר על איך בוחרים קישורים לקידום אתרים בגוגל?

תוכן עניינים

תוכן עניינים


מהם הסוגים השונים של קישורים לקידום אתרים?

כאשר מדובר ב-SEO, ישנם מספר סוגים שונים של קישורים הממלאים תפקיד חשוב בשיפור הנראות והדירוג של האתר שלך. אלה כוללים:

 • קישורים פנימיים: אלו הם קישורים המחברים בין דפים בתוך אותו אתר. הם עוזרים בניווט ובמבנה האתר.
 • קישורים חיצוניים: ידועים גם כקישורים נכנסים, אלו הם קישורים מאתרים אחרים המפנים אל האתר שלך. הם יכולים לעזור להגביר את הסמכות ואת האמינות של האתר שלך.
 • לינקים ללא מעקב: לקישורים אלו יש תכונה שמורה למנועי החיפוש לא לעקוב אחר הקישור או לספור אותו למטרות דירוג. הם משמשים בדרך כלל עבור תוכן ממומן או בתשלום.
 • לבצע קישורים: אלו הם קישורים שמנועי חיפוש יכולים לעקוב אחריהם ולספור בדירוג האתר שלך. הם הסוג הנפוץ ביותר של קישורים המשמשים למטרות SEO.
 • קישורי טקסט עוגנים: אלו הם קישורים המשתמשים במילות מפתח או ביטויים ספציפיים כטקסט הניתן ללחיצה. הם יכולים לעזור לספק הקשר ורלוונטיות למנועי החיפוש.

כדי שתהיה לך אסטרטגיית קידום אתרים מעוגלת היטב, חשוב להשתמש בשילוב של סוגי קישורים שונים.

איך קישורים משפיעים על SEO?

קישורים ממלאים תפקיד מכריע בקידום אתרים מכיוון שהם פועלים כהצבעת אמון וסמכות לאתר. הנה כמה דרכים שבהן קישורים משפיעים על SEO:

 1. דירוג משופר: קישורים נכנסים איכותיים מאתרים סמכותיים יכולים לעזור לשפר את דירוג האתר שלך בתוצאות של מנועי החיפוש.
 2. חשיפה מוגברת: קישור לאתרים רלוונטיים ואיכותיים אחרים יכול לעזור למנועי החיפוש להבין טוב יותר את התוכן באתר שלך, וכתוצאה מכך נראות משופרת.
 3. אמינות מוגברת: ניתן לראות קישורים מאתרים בעלי מוניטין כתמיכה, המעניקים לאתר שלך יותר אמינות ואמינות.
 4. תנועת הפניות: קישורים יכולים גם ליצור תעבורת הפניה, להפנות משתמשים מאתרים אחרים לאתר שלך. זה יכול לגרום לעלייה במבקרים באתר ובלקוחות פוטנציאליים.
 5. סריקה והוספה לאינדקס: קישורים עוזרים לבוטים של מנועי חיפוש לגלות ולסרוק את האתר שלך, ומאפשרים להוסיף את התוכן שלך לאינדקס ולהציג אותו בתוצאות החיפוש.

בסך הכל, בניית פרופיל קישור חזק חיונית על מנת לשפר את דירוג האתר שלך ואת הנראות שלו במנועי החיפוש.

איך אני יכול לבנות קישורים נכנסים באיכות גבוהה?

בניית קישורים נכנסים באיכות גבוהה היא חלק חשוב מכל אסטרטגיית SEO יעילה. הנה כמה טיפים שיעזרו לך לבנות סוגים אלה של קישורים נכנסים:

 • צור תוכן בעל ערך: פרסם תוכן אינפורמטיבי, מרתק וניתן לשיתוף שסביר שימשוך קישורים נכנסים טבעיים מאתרים אחרים.
 • בלוגים לאורחים: כתוב פוסטים של אורח עבור אתרי אינטרנט בעלי מוניטין בתעשייה שלך וכלול קישורים חזרה לאתר שלך בתוך התוכן.
 • פנה אל משפיענים: בנה קשרים עם אנשים משפיעים בנישה שלך ובקש מהם לקשר לתוכן או לאתר שלך.
 • השתמש במדיה חברתית: שתף את התוכן שלך בפלטפורמות של מדיה חברתית כדי להגביר את הנראות שלו ולעודד אחרים לקשר אליו.
 • צור נכסים הניתנים לקישור: צור נכסים אינפורמטיביים באיכות גבוהה כגון אינפוגרפיקה, סרטונים או מחקרים שעשויים למשוך קישורים נכנסים.

זכור, חשוב להתמקד ברכישת קישורים נכנסים טבעיים ורלוונטיים המתואמים את התוכן והתעשייה של האתר שלך. האיכות תמיד חשובה יותר מהכמות כשמדובר בקישורים נכנסים.

האם עלי להשתמש באותו טקסט עוגן עבור כל הקישורים הנכנסים שלי?

לא, אל תשתמש באותו טקסט עוגן עבור כל הקישורים הנכנסים שלך. שימוש במגוון טקסטים של עוגן חשוב מסיבות מרובות:

 • ביטול זיהוי דפוסים: שימוש באותו טקסט עוגן עבור כל הקישורים הנכנסים שלך יכול ליצור דפוס שאלגוריתמים של מנועי החיפוש עשויים לזהות כמניפולטיבי או מלאכותי.
 • מתן רלוונטיות: שימוש בטקסטים שונים של עוגן עוזר למנועי החיפוש להבין את ההקשר והרלוונטיות של הדף המקושר, מה שמוביל לדירוג טוב יותר עבור מילות מפתח רלוונטיות.
 • בניית קישורים טבעית: בניית קישורים טבעית כרוכה במגוון של טקסטים עוגנים מכיוון שאתרים מקשרים באופן טבעי לתוכן באמצעות מילות מפתח וביטויים שונים.
 • הגדלת מספר הקליקים של משתמשים: על ידי שימוש בטקסטים מגוונים של עוגן, אתה נותן מענה לסוגים שונים של משתמשים ולשאילתות החיפוש המועדפות עליהם, ומגדיל את הסבירות שהם ילחצו על הקישור שלך.
 • הרחבת כיסוי מילות המפתח: טקסטים שונים של עוגן מאפשרים לך לבצע אופטימיזציה עבור מגוון רחב יותר של מילות מפתח, ולשפר את סיכויי האתר שלך לדירוג עבור שאילתות חיפוש מרובות.

בעת יצירת טקסטים של עוגן עבור הקישורים הנכנסים שלך, התמקד בשימוש במילות מפתח וביטויים רלוונטיים המתארים במדויק את התוכן וההקשר של הדף המקושר.

מהו קישור שבור וכיצד הוא משפיע על SEO?

קישור שבור הוא היפר-קישור שכבר לא עובד או הוסר, וכתוצאה מכך לדף "שגיאת 404". קישורים שבורים יכולים להשפיע על SEO בדרכים הבאות:

 • חווית משתמש גרועה: כאשר משתמשים נתקלים בקישורים שבורים באתר שלך, זה יכול לשבש את הניווט שלהם ולהוביל לתסכול, ולבסוף להבריח אותם.
 • סורקים של מנועי חיפוש: קישורים שבורים עלולים להפריע לבוטים של מנועי החיפוש לסרוק את האתר שלך ולהוסיף אותו לאינדקס במלואו, ולמנוע פוטנציאל לדרוג מדפים.
 • הון עצמי של קישורים שאבדו: במקרה של קישורים חיצוניים שבורים, הון העצמי של קישורים שהועבר פעם לאתר שלך אובד, מה שעלול להשפיע על דירוג האתר שלך ועל הנראות שלו.
 • ירידה באמינות: אתר עם קישורים שבורים עלול להיראות מיושן או מוזנח, והדבר עלול להשפיע לרעה על אמינותו ואמינותו.

ביקורת קבועה באתר שלך עבור קישורים שבורים ותיקון שלהם באופן מיידי חיונית לחוויית משתמש וליעילות SEO. ישנם כלים שונים זמינים כדי לעזור לך לזהות ולפתור קישורים שבורים באתר שלך.

האם עדיף שיהיו יותר קישורים או קישורים באיכות טובה יותר?

למרות שכמות הקישורים הנכנסים חשובה לקידום אתרים, האיכות של הקישורים הנכנסים הללו חיונית אפילו יותר. הנה הסיבה:

 • סמכות ורלוונטיות: קישורים נכנסים איכותיים מגיעים מאתרים סמכותיים ורלוונטיים. סוגים אלה של קישורים נכנסים מאותתים למנועי החיפוש שהאתר שלך אמין ורלוונטי, מה שמוביל לדירוג משופר.
 • אותות ספאם: מספר רב של קישורים נכנסים ספאמיים באיכות נמוכה עלולים להעלות דגלים אדומים במנועי חיפוש ועלול לגרום לקנסות או לאובדן דירוגים.
 • תנועת הפניות: קישורים נכנסים באיכות גבוהה יכולים ליצור תנועה משמעותית ממקורות הפניה שיש להם סיכוי גבוה יותר להמיר ללקוחות או ללקוחות.
 • השפעה ארוכת טווח: לקישורים נכנסים איכותיים יש השפעה ארוכת טווח על דירוג האתר שלך בהשוואה לקישורים באיכות נמוכה. הם מספקים בסיס חזק להצלחת SEO בר קיימא.

השקעת זמן ומאמץ ברכישת קישורים נכנסים באיכות גבוהה ממקורות אמינים ורלוונטיים צריכה להיות בראש סדר העדיפויות באסטרטגיית SEO שלך.

מה ההבדל בין קישורי do-follow לno-follow?

ההבדל העיקרי בין קישורים "של מעקב" ו"ללא מעקב" טמון באופן שבו מנועי החיפוש מתייחסים אליהם:

Do-Follow Links No-Follow Links
אפשר למנועי החיפוש לעקוב ולספור את הקישור. אמור למנועי החיפוש לא לעקוב או לספור את הקישור.
משפיע על דירוג עמוד היעד ועל אמינותו. לא תשפיע ישירות על דירוג דף היעד.
מעביר את הכוח של הקישור או "מיץ קישורים" לדף היעד. לא מעביר כוח מהקישורים לדף היעד.
משמש בדרך כלל עבור קישורי עריכה וקישורים נכנסים טבעיים. משמש לעתים קרובות עבור תוכן ממומן, בתשלום או שנוצר על ידי משתמשים.

כאשר בונים קישורים נכנסים, חשוב שתהיה שילוב של קישורי עשה-לעקוב וגם קישורים ללא מעקב. זה יוצר פרופיל קישורים טבעי יותר ועוזר לגוון את מקורות הקישור האחורי שלך.

האם קישורים יוצאים יכולים לשפר את ציון SEO של האתר שלי?

כן, קישורים יוצאים יכולים לשפר את SEO אם נעשה בהם שימוש מושכל והולם. כך הם יכולים להועיל לאתר שלך:

 • רלוונטיות וסמכות: קישורים יוצאים לאתרים בעלי מוניטין בתעשייה שלך יכולים לאותת על הרלוונטיות והסמכות של האתר שלך למנועי החיפוש.
 • חווית משתמש: אספקת קישורים יוצאים למשאבים בעלי ערך ורלוונטיים יכולה לשפר את חווית המשתמש על ידי מתן מידע נוסף ומקורות ידע.
 • אמינות: קישור למקורות אמינים יכול לשפר את האמינות והאמינות של האתר שלך, הן עבור המשתמשים והן עבור מנועי החיפוש.
 • דירוג משופר: למרות שההשפעה עשויה להיות עקיפה, קישורים יוצאים יכולים לתרום לדירוג אורגני טוב יותר על ידי כך שהם עוזרים למנועי החיפוש להבין טוב יותר את התוכן שלך ואת ההקשר שלו.

עם זאת, חשוב לנקוט משנה זהירות ולוודא שהקישורים היוצאים רלוונטיים, אמינים ומשפרים את חווית המשתמש. הימנע מקישור מוגזם או קישור לאתרים באיכות נמוכה או ספאמיים.

האם עלי להתמקד בבניית קישורים או ביצירת תוכן מעולה?

גם בניית קישורים וגם יצירת תוכן מעולה חשובים לאסטרטגיית SEO מוצלחת. הנה הסיבה:

 • בניית קישורים: בניית קישורים נכנסים באיכות גבוהה היא הכרחית כדי לשפר את דירוג האתר שלך ואת הנראות שלו במנועי החיפוש.
 • איכות התוכן: יצירת תוכן מעולה היא הבסיס לכל מסע פרסום מוצלח לקידום אתרים. תוכן איכותי ואינפורמטיבי מושך קישורים נכנסים באופן טבעי ומשתף משתמשים.
 • נכסים הניתנים לקישור: תוכן נהדר מאפשר לך ליצור נכסים הניתנים לקישור, כגון אינפוגרפיקה, סרטונים או מחקרים, שיכולים למשוך קישורים נכנסים טבעיים וסמכותיים.
 • קידום תוכן: שימוש באסטרטגיות לקידום תוכן מסייע להגביר את הנראות וטווח ההגעה של התוכן שלך, מה שמגדיל את הסיכוי למשוך קישורים נכנסים ומעורבות.
 • איזון הוא המפתח: מציאת האיזון הנכון בין בניית קישורים ויצירת תוכן חשובה. ללא תוכן איכותי, זה יכול להיות מאתגר למשוך ולשמר קישורים נכנסים אורגניים; וללא קישורים נכנסים, לתוכן נהדר עשוי להיות חשיפה מוגבלת.

לכן, אסטרטגיית SEO מקיפה צריכה לכלול הן בניית קישורים נכנסים באיכות גבוהה והן יצירת תוכן נהדר המהדהד עם קהל היעד שלך.

כיצד אוכל לדחות קישורים נכנסים לא רצויים או ספאמיים?

אם יש לך קישורים נכנסים לא רצויים או ספאמיים המצביעים על האתר שלך, חשוב להתנער מהם כדי למנוע השפעות שליליות אפשריות על SEO שלך. כך תוכל לדחות קישורים נכנסים אלה:

 1. זהה את הקישורים הנכנסים הרעילים: השתמש בכלים כמו Google Search Console, Ahrefs או Moz כדי לזהות קישורים נכנסים שעלולים להיות מזיקים או ספאמיים.
 2. צור קובץ דחייה: צור קובץ txt שבו תפרט את כתובות האתרים של הקישורים הנכנסים שברצונך לדחות. כל כתובת אתר צריכה להיות בשורה נפרדת.
 3. שלח את קובץ הדחייה ל-Google: היכנס לחשבון Google Search Console שלך, נווט אל כלי הדחייה והעלה את קובץ הדחייה שלך. זה אומר ל-Google להתעלם מקישורים נכנסים ספציפיים אלה בעת ניתוח פרופיל הקישורים הנכנסים של האתר שלך.
 4. עקוב אחר התוצאות: עקוב אחר הביצועים והדירוגים של האתר שלך כדי להעריך אם לקישורים נכנסים שנפסלו הייתה השפעה חיובית על SEO שלך.
 5. ביקורת וסגירה באופן קבוע: בצע ביקורות רגילות של קישורים נכנסים כדי לזהות ולהכחיש קישורים נכנסים חדשים לא רצויים או ספאמיים שעלולים להופיע.

ביטול קישורים נכנסים צריך להיעשות בזהירות וכמוצא אחרון. חשוב להתמקד בהסרת קישורים נכנסים רעילים באמצעות הסברה ואפשרויות הכלים לפני שפונים להתנער מהם.

Share this post :

בואו נייצר יותר לידים ולקוחות!​

על ידי לחיצה על הכפתור שליחה, את/ה מסכימ/ה לכך ש-IDAN TAVORI ושותפיו ישתמשו בטכנולוגיה אוטומטית, לרבות הודעות מוקלטות מראש, טלפונים סלולריים וטקסטים, ודוא"ל ליצור איתך קשר במספר ובכתובת הדוא"ל שסופקו. זה כולל אם המספר נמצא כרגע ברשימות אל תתקשר. הסכמה זו אינה נדרשת לביצוע רכישה. מדיניות הפרטיות.