Picture of עידן תבורי
עידן תבורי

מומחה לשיווק דיגטאלי מונחה טכנולגייה,רוצים להצטרף להצלחה? לחצו כאן

מה ההבדל בין וורדפרס לוויקס ואיך תדעו לבחור נכון?

בואו להיות מותג ולצמוח למקומות הראשונים בגוגל
נושאים פופולריים

מה ההבדל בין וורדפרס לוויקס ואיך תדעו לבחור נכון?

תוכן עניינים

תוכן עניינים

בחירה בפלפטפורמה לבניית אתרים נכונה יכולה להיות החלטה מכרעת עבור עסקים ואנשים פרטיים כאחד. עם כל כך הרבה אפשרויות זמינות בשוק, חשוב להבין את היתרונות והחסרונות של וורדפרס או וויקס וכמובן כל פלטפורמה לפני קבלת החלטה. וורדפרס ו-Wix הן שניים מבוני האתרים הפופולריים ביותר בחוץ, לכל אחד יש סט יתרונות וחסרונות משלו. במאמר זה, נחקור את היתרונות והחסרונות של וורדפרס לעומת Wix כדי לעזור לך לעשות בחירה מושכלת ונכונה עבור העסק שלך!

כמה שליטה יש לך על עיצוב האתר שלך עם WordPress לעומת Wix?

אחד ההבדלים העיקריים בין וורדפרס ל-Wix הוא רמת השליטה שיש לך על עיצוב האתר שלך. וורדפרס מאפשרת התאמה אישית וחופש עיצוב יוצא דופן. יש לך שליטה מלאה על היבטי העיצוב של האתר שלך, מהפריסה ועד לסכמת הצבעים ולבחירת הגופן. עם אלפי ערכות נושא ותוספים זמינים, וורדפרס מציעה אינסוף אפשרויות ליצירתיות והתאמה אישית. בנוסף, אם יש לך ידע בקוד, תוכל להתאים אישית את האתר שלך על ידי עריכת קוד ה-HTML וה-CSS.

מצד שני, Wix מספקת ממשק פשוט יותר וידידותי יותר לעיצוב אתרים. הוא משתמש בעורך גרירה ושחרור המאפשר לך לעצב חזותית את האתר שלך ללא צורך בידע קידוד. בעוד ש-Wix מציעה מגוון רחב של תבניות ואפשרויות התאמה אישית, היא לא גמישה כמו וורדפרס במונחים של כוונון עדין של אלמנטים עיצוביים ספציפיים. ייתכן שיש לך שליטה מוגבלת על היבטים מסוימים כמו פריסות רשת, אבל זה עדיין מאפשר לך ליצור אתרים מושכים מבחינה ויזואלית בקלות.

WordPress:

 • WordPress מספקת שליטה מלאה על העיצוב והפריסה של האתר שלך.
 • ישנם אלפי ערכות נושא בחינם ומובחרות לבחירה, המאפשרות לך ליצור מראה ייחודי לאתר שלך.
 • תוכל להתאים אישית תבניות על ידי שינוי ישיר של קוד HTML, CSS ו-PHP.
 • עם זאת, התאמה אישית דורשת ידע טכני, היכרות עם קידוד ועשויה לדרוש יותר זמן.

Wix:

 • Wix מציעה עורך גרירה ושחרור שמקל על משתמשים ללא כישורי קידוד להתאים אישית עיצובים.
 • ישנן מאות תבניות מעוצבות מראש לבחירה, ואתה יכול לשנות בקלות צבעים, גופנים ופריסות באמצעות העורך.
 • למרות שהתאמה אישית קלה יותר, ישנן מגבלות למידת ההתאמה האישית של התבניות.
 • בנוסף, חלק ממרכיבי העיצוב והתכונות המתקדמות עשויים לדרוש מנוי בתשלום.

 

מסקנה: בכל הנוגע להתאמה אישית וגמישות, וורדפרס מציעה יותר שליטה ואפשרויות למשתמשים מתקדמים, בעוד Wix מספקת עורך גרירה ושחרור אינטואיטיבי למתחילים או למשתמשים המעדיפים פשטות וקלות של שימוש.

 

2. מדרגיות וביצועים

שאלה: איזו פלטפורמה טובה יותר עבור אתרים בקנה מידה גדול ועסקים צומחים?

בכל הנוגע למדרגיות וביצועים, הפלטפורמה שתבחר יכולה להשפיע באופן משמעותי על הצמיחה והפונקציונליות של האתר שלך.

 איזה מהם קל יותר לשימוש ואיזה מתאים לעסקים בצמיחה WordPress או Wix?

בכל הנוגע לקלות השימוש, Wix נחשבת בדרך כלל לפלטפורמה הקלה יותר למתחילים. Wix כולל ממשק ידידותי למשתמש עם עורך גרירה ושחרור המפשט את תהליך יצירת האתר. עם Wix, אינך זקוק לידע או ניסיון קודם בקידוד כדי לעצב את האתר שלך. העורך האינטואיטיבי מאפשר לך להוסיף בקלות אלמנטים, להתאים אישית פריסות ולבצע התאמות בזמן אמת. Wix מציעה גם תכונות מועילות כמו עורך נייד ותבניות מעוצבות מראש, מה שהופך אותה לנגישה למשתמשים בכל רמות המיומנות.

מצד שני, בעוד של WordPress עשויה להיות עקומת למידה תלולה יותר, היא מציעה פלטפורמה חזקה יותר וניתנת להתאמה אישית. וורדפרס דורשת רמה מסוימת של ידע טכני בהשוואה ל-Wix, שכן היא משתמשת במערכת ניהול תוכן (CMS) הכוללת התקנה והגדרה של שירות אירוח אתרים, בחירת דומיין וניווט בלוח המחוונים של וורדפרס. וורדפרס גם דורשת התקנה של תוספים עבור תכונות כמו אינטגרציה של מסחר אלקטרוני או אופטימיזציה של SEO. עם זאת, ברגע שאתה מכיר את הפלטפורמה, היא מספקת אפשרויות כמעט בלתי מוגבלות להתאמה אישית וצמיחה.

WordPress:

 • WordPress היא פלטפורמה ניתנת להרחבה המספקת כוח לכמה מאתרי האינטרנט הגדולים בעולם.
 • הוא מציע מגוון רחב של תוספים ותוספים כדי להוסיף פונקציונליות ולשפר את הביצועים.
 • עם אופטימיזציה והתאמה אישית נכונה, וורדפרס יכולה להתמודד עם נפחי תעבורה גבוהים ויישומי אינטרנט מורכבים.
 • עם זאת, ניהול והרחבה של אתר וורדפרס עשויים לדרוש מומחיות טכנית ותחזוקה רבה יותר.

 

Wix:

 • Wix תוכננה להיות ידידותית למתחילים ועשויה להיות אפשרות טובה יותר עבור אתרים קטנים יותר או סטארט-אפים.
 • למרות ש-Wix שיפרה את יכולת ההרחבה שלה עם השנים, ייתכן שהיא לא אידיאלית עבור אתרי אינטרנט מורכבים או בקנה מידה גדול.
 • תוכניות Wix מציעות רמות שונות של אופטימיזציה של ביצועים ורוחב פס, שיכולים להשפיע על המהירות וההיענות של האתר שלך.
 • אם פוטנציאל הצמיחה של האתר שלך הוא בראש סדר העדיפויות, ייתכן שתצטרך לשקול מעבר לפלטפורמה מתקדמת יותר בעתיד.

 

מסקנה: עבור אתרים בקנה מידה גדול ועסקים צומחים, וורדפרס מספקת יותר גמישות ומדרגיות, ומאפשרת אופטימיזציה מותאמת אישית וטיפול טוב יותר ביישומים מורכבים. עם זאת, אם פשטות וידידותיות למשתמש הם גורמי מפתח, Wix מציעה פלטפורמה אינטואיטיבית עבור אתרים קטנים יותר וסטארט-אפים.

 

האם וורדפרס או Wix טובות יותר עבור אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO)?

ניתן לבצע אופטימיזציה של וורדפרס ו-Wix עבור מנועי חיפוש כדי לשפר את הנראות של האתר שלך, אך וורדפרס בדרך כלל מציעה גמישות רבה יותר במונחים של אופטימיזציה של SEO.

ל-WordPress יש מגוון תוספים וכלים לקידום אתרים זמינים שיכולים לעזור לך לבצע אופטימיזציה של התוכן והמטא תגים של האתר שלך, ליצור מפות אתר ולנתח את ביצועי האתר. עם תוספים כמו Yoast SEO או All in One SEO Pack, אתה יכול לנהל בקלות אלמנטים של SEO בדף, כגון תגי כותרת, מטא תיאורים, כותרות ואופטימיזציה של מילות מפתח. WordPress גם מעניקה לך שליטה מלאה על SEO הטכני של האתר שלך, כגון מבני כתובות אתרים, הגדרת הפניה מחדש והתאמה אישית של robots.txt.

מצד שני, ל-Wix יש תכונות SEO מוגבלות בהשוואה לוורדפרס. למרות שהוא מספק כמה כלים בסיסיים לקידום אתרים, כמו תגיות מטא הניתנות להתאמה אישית ומפות Site מובנות, ייתכן שלא תהיה לך אותה רמה של שליטה על היבטי SEO מרכזיים. בנוסף, ייתכן שתהיה מוגבלת מבחינת מבני כתובות אתרים או האופטימיזציות הטכניות שתוכל לבצע.

לסיכום, וורדפרס מציעה גמישות ושליטה רבה יותר על אופטימיזציה למנועי חיפוש, מה שהופך אותה לאופציה טובה יותר אם SEO הוא גורם קריטי לאתר שלך. עם זאת, אם אינך מתמקד מאוד ב-SEO או מעדיף גישה פשוטה יותר, ייתכן שתכונות ה-SEO המובנות של Wix יספיקו לצרכים שלך.

 

 איזו פלטפורמה מתאימה יותר למסחר אלקטרוני?

הן וורדפרס והן Wix מציעות פתרונות ליצירת אתרי מסחר אלקטרוני, אך ישנם הבדלים מרכזיים בגישות שלהם.

ל-WordPress יש את התוסף WooCommerce, שהוא פתרון מסחר אלקטרוני פופולרי וחזק. הוא מספק סט חזק של תכונות למכירת מוצרים פיזיים ודיגיטליים, ניהול מלאי, קבלת תשלומים וטיפול במשלוח. עם WooCommerce, אתה יכול להתאים אישית את החנות המקוונת שלך באופן מלא ולשלב עם שערי תשלום שונים וכלים של צד שלישי.

מצד שני, ל-Wix יש פלטפורמת מסחר אלקטרוני משולבת המאפשרת לך ליצור ולנהל חנות מקוונת. הוא מציע ממשק אינטואיטיבי ומגוון של תכונות מסחר אלקטרוני מובנות, כגון רשימות מוצרים, עגלות קניות, שערי תשלום ואפשרויות משלוח. בעוד ש-Wix מספקת פחות אפשרויות התאמה אישית בהשוואה ל-WooCommerce, קל יותר להגדיר ולהשתמש אם אינך זקוק לחנות מקוונת מותאמת במיוחד.

לסיכום, אם אתה זקוק לפונקציונליות מתקדמת של מסחר אלקטרוני ואפשרויות התאמה אישית נרחבות, וורדפרס עם WooCommerce היא הבחירה הטובה ביותר. עם זאת, אם אתה מחפש פלטפורמה פשוטה וקלה לשימוש להקמת חנות מקוונת פשוטה, Wix מספקת פתרון ידידותי יותר למשתמש.

  האם קל לעבור מ-Wix לוורדפרס?

תהליך המעבר מ-Wix ל-WordPress יכול להיות גוזל זמן ועשוי לדרוש מומחיות טכנית, אבל זה אפשרי עם תכנון קפדני.

 • ייצא תוכן אתר מ-Wix: לפני המעבר ל-WordPress, יהיה עליך לייצא את תוכן האתר שלך מ-Wix. בדרך כלל ניתן לעשות זאת על ידי גישה לתפריט "פעולות אתר" בעורך Wix ובחירה באפשרות "הגדרות אתר". משם, עליך לחפש אפשרות "הורדת אתר" או "שמור אתר כ-XML". פעולה זו תיצור קובץ המכיל את תוכן האתר שלך, אשר לאחר מכן ניתן לייבא לוורדפרס.
 • בחר ספק אירוח וורדפרס: לאחר ייצוא התוכן שלך מ-Wix, תצטרך לבחור ספק אירוח עבור אתר הוורדפרס שלך. ישנן אפשרויות שונות זמינות, כגון Bluehost, SiteGround או WP Engine.
 • התקן וורדפרס: לאחר הגדרת ספק האירוח שלך, תצטרך להתקין את וורדפרס בחשבון האירוח החדש שלך. ספקי אירוח רבים מציעים התקנות וורדפרס בלחיצה אחת.
 • יבא את התוכן שלך לוורדפרס: השלב הבא הוא לייבא את התוכן מקובץ ה-XML של Wix לאתר הוורדפרס שלך. בלוח המחוונים לניהול וורדפרס, נווט אל "כלים" ולאחר מכן "ייבוא". בחר באפשרות לייבוא מקובץ XML, ובצע את ההוראות שעל המסך כדי לייבא את התוכן שלך.
 • צור מחדש את עיצוב האתר שלך: לאחר שהתוכן שלך מיובא, תצטרך ליצור מחדש את עיצוב האתר שלך בוורדפרס. וורדפרס מציעה מגוון רחב של ערכות נושא ואפשרויות התאמה אישית שיכולות לעזור לך להשיג את המראה והתחושה הרצויים. תוכל גם לשקול להגדיר מחדש כל פונקציונליות או תכונות מותאמות אישית שהיו באתר Wix שלך.
 • בדוק ובצע אופטימיזציה: לבסוף, חשוב לבדוק ביסודיות את אתר הוורדפרס החדש שלך, ולבצע אופטימיזציה עבור ביצועים, אבטחה ונראות במנועי חיפוש.

  איזה סוג של תחזוקה ותמיכה שוטפים אני צריך עבור WordPress או Wix?

הן WordPress והן Wix דורשות תחזוקה שוטפת כדי להבטיח יציבות, אבטחה וביצועים מיטביים.

במקרה של אתר וורדפרס שמתארח בעצמך, אתה אחראי לניהול עדכונים לתוכנת הליבה, ערכות נושא ותוספים של וורדפרס. למרות שעדכונים אלה מותקנים בדרך כלל בלחיצת כפתור אחת, תצטרך לעקוב אחר זמינותם ולהחיל אותם באופן קבוע כדי לשמור על אבטחת האתר שלך ומעודכנת.

בנוסף, אתרי וורדפרס המתארחים בעצמם דורשים גיבויים ואמצעי אבטחה קבועים כדי להגן מפני ניסיונות פריצה ואובדן נתונים. זה עשוי לכלול שימוש בתוספים ובכלי אבטחה אחרים כדי לחזק את האתר שלך.

Wix, בהיותה פלטפורמה מנוהלת במלואה, מטפלת במרבית משימות התחזוקה עבורך. Wix מטפלת בעדכונים לתוכנת הליבה שלה באופן אוטומטי, ומבטיחה שאתה תמיד מפעיל את הגרסה העדכנית והמאובטחת ביותר. הם גם מספקים תכונות אירוח ואבטחה כחלק מההצעות שלהם.

בסך הכל, בעוד Wix מספקת חווית תחזוקה פשוטה, אתרי וורדפרס המתארחים בעצמם מעניקים לך שליטה רבה יותר על התאמה אישית וניתן לנהל אותם ביעילות עם ידע וכלים מתאימים.

מהם היתרונות של Wix בהשוואה לוורדפרס?

Wix ו-WordPress הן שתיהן פלטפורמות פופולריות ליצירת אתרים, אך יש להן כמה הבדלים עיקריים. הנה כמה יתרונות ש-Wix מציעה על פני וורדפרס:

 1. פשטות וקלות שימוש: Wix ידועה בעורך האינטואיטיבי, הגרירה והשחרור שלה, שמקל על כל אחד ליצור אתר אינטרנט. אתה לא צריך שום ידע בקידוד כדי להתחיל, וזה יכול להיות יתרון גדול למתחילים.
 2. פתרון הכל באחד: Wix היא פלטפורמה מלאה המספקת אירוח, רישום שם דומיין ובונה אתרים הכל בחבילה אחת. זה יכול לחסוך ממך את הטרחה של התמודדות עם ספקים מרובים ותצורות טכניות
 3. אפשרויות עיצוב יפות: Wix מציעה מגוון רחב של תבניות בעיצוב מקצועי שתוכל להתאים אישית כך שיתאימו למותג שלך. תבניות אלו מושכות חזותית ויכולות להעניק לאתר שלך מראה מלוטש ללא מאמץ רב.
 4. שוק האפליקציות: ל-Wix יש שוק אפליקציות נרחב המאפשר לך להוסיף פונקציונליות לאתר שלך. בין אם אתה צריך חנות מקוונת, מערכת הזמנות או אינטגרציה של מדיה חברתית, אתה יכול למצוא אפליקציה שתענה על הצרכים שלך.
 5. תמיכת לקוחות: Wix מספקת תמיכת לקוחות 24/7 באמצעות ערוצים שונים, כולל טלפון, דוא"ל ומרכז עזרה. זה יכול להיות מאוד מועיל אם אתה נתקל בבעיות כלשהן או שיש לך שאלות במהלך בניית האתר שלך.
 6. אופטימיזציה לנייד: כל אתרי Wix מותאמים אוטומטית למכשירים ניידים, מה שמבטיח שהאתר שלך ייראה נהדר בסמארטפונים ובטאבלטים. זה חשוב, מכיוון שיותר ויותר אנשים ניגשים לאינטרנט במכשירים ניידים
 7. אבטחה: Wix דואגת לאבטחת האתר שלך, ומטפלת במשימות כמו גיבוי, סריקת תוכנות זדוניות והתקנת אישורי SSL. זה יכול לתת לך שקט נפשי לגבי בטיחות האתר שלך ונתוני המבקרים שלך.
 8. יכולות מסחר אלקטרוני: אם ברצונך לבנות חנות מקוונת, Wix מספקת תכונות מסחר אלקטרוני מובנות המקלות על ניהול מלאי, עיבוד תשלומים ומעקב אחר הזמנות.</ li> li>
 9. מהירות וביצועים: אתרי Wix מותאמים למהירות ולביצועים, ומבטיחים זמני טעינה מהירים וחווית משתמש חלקה. זה יכול לעזור לשפר את דירוג האתר שלך במנועי החיפוש, שכן מהירות הדף היא גורם מפתח בקידום אתרים.
 10. אפשרויות תמחור גמישות: Wix מציעה מספר תוכניות תמחור שיתאימו לצרכים ולתקציבים שונים. בין אם אתה בעל עסק קטן או פרילנסר, אתה יכול למצוא תוכנית שמתאימה לדרישות שלך.

למרות שיתרונות אלו הופכים את Wix לבחירה משכנעת עבור משתמשים רבים, חשוב לציין כי לוורדפרס יש גם יתרונות ויתרונות משלה. וורדפרס ניתנת להתאמה אישית רבה, מציעה תכונות מתקדמות יותר ומספקת גמישות רבה יותר בכל הנוגע לעיצוב ופונקציונליות של אתרים. בסופו של דבר, הבחירה הנכונה בין Wix לוורדפרס תלויה בצרכים, בהעדפות ובידע הטכני הספציפיים שלך.

 מהם היתרונות בשימוש בוורדפרס?

WordPress היא אחת ממערכות ניהול התוכן הפופולריות ביותר לבניית אתרים ובלוגים. הוא מציע יתרונות רבים שהופכים אותו לבחירה מועדפת עבור אנשים ועסקים רבים:

 1. גמישות: וורדפרס מאפשרת למשתמשים ליצור סוגים שונים של אתרים, לרבות בלוגים, חנויות מסחר אלקטרוני, תיקי עבודות ועוד. הוא מציע מגוון רחב של ערכות נושא ותוספים להתאמה אישית של העיצוב והפונקציונליות של האתר בהתאם לצרכים הספציפיים.
 2. קלות שימוש: לוורדפרס יש ממשק ידידותי למשתמש שמקל על כל אחד, גם ללא ידע טכני, ליצור ולנהל אתר אינטרנט. לוח המחוונים אינטואיטיבי ומאפשר למשתמשים לערוך תוכן, להוסיף מדיה ולבצע שינויים אחרים ללא טרחה
 3. ידידותי ל-SEO: וורדפרס ידועה ביכולות האופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) שלה. יש לו כלים ותכונות מובנים שעוזרים לשפר את הנראות של אתר בדירוג מנועי החיפוש, כגון קישורים קבועים הניתנים להתאמה אישית, מטא תגיות והיכולת ליצור כתובות אתרים ידידותיות לקידום אתרים.
 4. קהילה גדולה: ל-WordPress יש קהילה עצומה של מפתחים ומשתמשים התורמים לצמיחת הפלטפורמה ולשיפורה. המשמעות היא שתמיד יש משאבים, מדריכים ותמיכה זמינים כדי לעזור למשתמשים להתגבר על כל בעיה או אתגרים שהם עלולים להתמודד איתם בעת השימוש ב-WordPress.
 5. מדרגיות: וורדפרס יכולה להתמודד עם אתרים בכל גודל, מבלוגים אישיים קטנים ועד לאתרי מסחר אלקטרוני גדולים עם אלפי מוצרים. זוהי פלטפורמה ניתנת להרחבה שיכולה לצמוח יחד עם צרכי העסק או האתר שלך, מה שהופך אותה לבחירה אמינה לשימוש לטווח ארוך.
 6. יכולת הרחבה: היכולת להרחיב את הפונקציונליות של וורדפרס היא יתרון מרכזי. ישנם אלפי תוספים זמינים המאפשרים למשתמשים להוסיף עוד תכונות ופונקציונליות לאתרים שלהם. בין אם אתה צריך לשלב מדיה חברתית, ליישם טפסים מתקדמים או לשפר את מהירות האתר, סביר להניח שיש תוסף זמין עבור הצרכים הספציפיים שלך.
 7. בעלות ושליטה: עם WordPress, יש לך בעלות ושליטה מלאה על האתר שלך. אתה יכול לארח אותו בשרת משלך, לבחור מתוך מגוון רחב של ספקי אירוח ולהתאים אישית כל היבט של העיצוב והפונקציונליות של האתר שלך. רמה זו של התאמה אישית ובקרה לא תמיד זמינה עם בוני אתרים אחרים.
 8. עלות-תועלת: בהשוואה לכמה בוני אתרים אחרים או מערכות ניהול תוכן, וורדפרס חסכונית יחסית. הפלטפורמה עצמה היא חופשית לשימוש, אם כי אתה עשוי לגרור הוצאות עבור אירוח אתרים, ערכות נושא פרימיום ותוספים, בהתאם לצרכים שלך.
 9. תמיכה בריבוי לשוני: ל- WordPress יש תכונות מובנות ותוספים המקלים על יצירת אתרים רב לשוניים. זה מועיל לעסקים או ליחידים המכוונים לקהל בינלאומי ורוצים לספק תוכן במספר שפות.
 10. שיפור מתמיד: WordPress מתעדכן ומשתפר כל הזמן על ידי קהילת המפתחים שלה. עדכונים רגילים, מינוריים וגדולים כאחד, משוחררים כדי לטפל באגים, פרצות אבטחה ולהציג תכונות חדשות. שיפור מתמיד מבטיח שאתר הוורדפרס שלך יישאר מעודכן ויציב.

לסיכום, וורדפרס מציעה גמישות, קלות שימוש, ידידותיות לקידום אתרים, קהילה גדולה לתמיכה, מדרגיות, הרחבה באמצעות תוספים, בעלות ובקרה, עלות-תועלת, תמיכה רב-לשונית ושיפור מתמיד.

 

Share this post :

בואו נייצר יותר לידים ולקוחות!​

על ידי לחיצה על הכפתור שליחה, את/ה מסכימ/ה לכך ש-IDAN TAVORI ושותפיו ישתמשו בטכנולוגיה אוטומטית, לרבות הודעות מוקלטות מראש, טלפונים סלולריים וטקסטים, ודוא"ל ליצור איתך קשר במספר ובכתובת הדוא"ל שסופקו. זה כולל אם המספר נמצא כרגע ברשימות אל תתקשר. הסכמה זו אינה נדרשת לביצוע רכישה. מדיניות הפרטיות.